מידע מקצועי

השאר פרטים או
התקשר 077-2304658
ונתאם פגישת יעוץ לא מחייבת ללא עלות

מכירת עסקים

מכירת עסקים


הקמתם או ניהלתם עסק במשך שנים, ראיתם אותו פורח, פגשתם אנשים מכל קצוות הקשת וכעת הגעתם לצומת דרכים בה עליכם להחליט האם להשאיר בידיכם את העסק או למכור אותו. זוהי בהחלט לא החלטה קלה, וחשוב לעשות אותה לאחר שיקולים המתאימים לכם. אם אכן החלטתם לפנות לאפיק שלמכירת עסקים, תוכלו לרכך את המכה אם רק תדעו מה מצפה לכם בהמשך הדרך.

הודעה על השינויים המתחוללים בחברה


אם החלטת למכור את העסק שלכם מסיבות כאלו ואחרות, חשוב שתודיעו על השינוי לרשויות המתאימות במועדים שנקבעו לכך. בכל הנוגע למע´´מ, עליכם להודיע לרשות הזו על השינויים תוך 15 ימים מהרגע שביצעתם אותם ולא יאוחר מכך. על השינויים חובה לדווח גם למס הכנסה ולרשם השותפויות במידה והעסק היה כרוך בשותפות עסקית.
בנוסף עליכם להודיע על השינויים למוסד לביטוח לאומי על מנת שניתן יהיה לחשב את המיסים שעליכם לשלם בהתאם לשינוי. חשוב לבצע את הרישומים והמחיקות הללו בצורה מסודרת על מנת למנוע חובות ובעיות בעתיד.

שינויים על רישיון עסק


אם העסק שברשותכם נדרש לרישיון להפעלתו, חובה להודיע על כך לרשם החברות על מנת שניתן יהיה לתעד את השינויים. האדם שרוכש מכם את העסק אינו חייב להתחיל את תהליך הרישום מחדש, אלא הוא יכול להגיש העתק של רישיון העסק שלכם והצהרה על כך שלא חלו שינויים מאז שהעסק נרשם לראשונה. באופן הזה, העסק יעבור באופן רשמי לאדם או החברה להם החלטתם למכור אותו, והוא יוכל להמשיך להתנהל תחת אותו שם ולהמשיך את המורשת שבניתם לעצמכם.

סיכום עניינים


כאשר אתם בוחרים במכירת עסקים ועושים זאת בלב שלם, ההחלטה על מי יקנה אותם תלויה בכם. אתם יכולים לבדוק רוכשים פוטנציאליים ולאמוד את האופן בו הם יטפלו בבית העסק שלכם. באופן הזה אתם תוכלו להיות בטוחים שהעסק שלכם עובר לידיים טובות, והרוכש יוכל לקבל עסק מובנה עם ציוד, מאגר לקוחות והמוניטין שלכם. זוהי בהחלט עסקה משתלמת לשני הצדדים שמאפשרת לכם להעביר את העסק שאתם כבר לא יכולים או לא מעוניינים לנהל אותו לידיים אמינות כך שימשיך להתקיים.
מכירת עסק היא אמנם לא החלטה פשוטה, אך אם עושים אותה כראוי, ניתן לרכך את התחושה. על מנת לבצע מכירה עסק, חשוב שתסדירו את העניינים הבירוקרטיים במועדם כך שתוכלו להעביר את העסק שלכם בראש שקט לאדם שיוכל לנהל אותו עבורכם.

גיוס אשראי

עסקים למכירה

הנהלת חשבונות

סגירת תפריט