מידע מקצועי

השאר פרטים או
התקשר 077-2304658
ונתאם פגישת יעוץ לא מחייבת ללא עלות

גיוס אשראי - הדרך הנכונה לגיוס.

 גיוס אשראי הוא הליך בלתי נפרד מהקמת עסק חדש ומהרחבת פעילות עסק קיים, הוא הוא עשוי להיות ארוך, מייגע ואף מתסכל. כבכל תחום, אדם שאינו מנוסה בגיוס אשראי עלול לסבול מגישה לא נכונה בהתנהלות מול הבנק וכן ממחסור באינפורמציה שיסתיר ממנו אפשרויות משתלמות יותר לקבלת האשראי. לשם כך חברות שונות מציעות שירותי גיוס אשראי אשר מעניקות סיוע ועסקים בהליך. באמצעות חברות אלה, ניתן לאתר את הדרך הבטוחה והמשתלמת ביותר.הפתרונות שניתנים על ידי חברות שמציעות שירותי גיוס אשראי הם אלו שפרטיהם אינם ידועים לאדם הפרטי. הן יכולות לסייע בהכנת דוחות אופטימליים מבחינת הפורמט והתוכן שיגדילו משמעותית את סיכוי קבלת האשראי. 

בנוסף, חברות שכאלה מציעות גם פתרונות חוץ בנקאיים אשר האדם הפרטי יתקשה לגשת אליהם לבדו. למשל, הפרט עשוי למצוא את עצמו מוגבל בהתקשרות עם מקורות חוץ בנקאיים לאשראי, כמו קרנות פרטיות וממשלתיות. חברות המסייעות בגיוס אשראי מחזיקות קו תקשורת קבוע עם מקורות שכאלה.בנוסף לשיקולים הנוגעים למקור ממנו מגייסים, יש לבחון גם מאפיינים נוספים הנוגעים לאופי האשראי כדי לבחור בסוג האשראי המשתלם ביותר והמתאים ביותר לצרכי ויכולות העסק. נושאים כדוגמת סוג הריבית או אופי התשלומים עשויים להשפיע רבות על ההתנהלות העתידית של העסק ויש לברור אותם בקפידה. סוגי הריבית יכולים לנוע בין ריבית פריים לריבית קבועה, ועד הלוואה במטבע חוץ. 

תשלומי ההחזר יכולים גם הם להגיע במספר צורות כמו החזר חודשי קבוע או הלוואה בסגנון גרייס שידחה את תקופת ההחזרים החודשיים בתמורה לתשלומי ריבית. ביניהם ניתן למצוא גם סגנונות הלוואה מיוחדים כמו בלון או בולט – הראשון הוא ללא תשלומים חודשיים ויש בו תשלום החזר אחד כולל בסוף תקופת ההלוואה, ואילו השני הוא עם תשלומים חודשיים הכוללים רק את הריבית ובסוף התקופה תשלום החזר של סכום האשראי.

כדי לבצע את הבחירות באופן החכם ביותר, מומחים נוהגים לעבוד תחת מספר שלבים מוגדר:          

      ·ראשית, ייבדק מערך האשראי בבנק בו מצויים חשבונות העסק.    
      ·יבוצע ניתוח של המצב הפיננסי של העסק ושל השוק בו הוא פועל כדי לקבל תמונה בהירה של התמורות ביניהם.
      ·בהתאם לנתונים שהתקבלו, יורכב דו"ח בקשת האשראי בפורמט המיועד לבנקים.               
      ·יבוצע משא ומתן עם הבנקים במטרה לחלץ את אפשרויות האשראי בעלי התנאים האופטימליים המוצעים לעסק.                
      ·האפשרויות הבנקאיות ייבדקו אלה מול אלה וכן מול מקורות אשראי חוץ בנקאיים כדי לממש את האפשרות הטובה ביותר.

מומחים לנושא יכולים לסייע ויוכלו לקבוע את סוג האשראי המשתלם ביותר על כל מאפייניו בהתאם לאופי המנהלי של העסק ולמאזן הפיננסי שלו. גיוס האשראי מהסוג הנכון ייצר שיטה מנהלתית יעילה בעסק שתשמור על המאזן החודשי יציב ורווחי.   

גיוס אשראי

עסקים למכירה

הנהלת חשבונות

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות