הלוואות בערבות מדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות על ידי בנקים וגופים פיננסיים שנבחרו על ידי המדינה במכרז. רשויות המדינה מציעות את האופציה הזו עבור משקיעים פרטיים כדי לעודד פתיחת עסקים חדשים וקידום עסקים קיימים שמהווים חלק מהותי במערכת הכלכלית של המדינה.

באמצעות הלוואות בערבות המדינה, ניתן לפתוח עסקים ולקדם עסקים קיימים באופן פשוט יותר, מה שמועיל להנעה של המערכת הפיננסית ולצמיחה כלכלית במדינה. כך מתקבלת שיטה המברכת את פניו של המשקיע הפרטי ועוזרת לו לממש את שאיפותיו העסקיות. 

השיטה מעניקה ערבויות למשקיעים שיכולות לטפס עד לכדי שיעור של שבעים וחמישה אחוזים מהערבויות עבור הרחבת עסקים קיימים.

עבור עסקים חדשים, ערבויות המדינה יכולות להגיע לשיעור של שמונים וחמישה אחוזים מהערבויות

כך מצטמצם חלקו של הלווה בערבויות לכדי אחוז מצומק, שבמקרים מסוימים יכול לרדת עד לשיעור של עשרה אחוזים בלבד. ההבדל המתקבל הוא עצום, בהתחשב בכך שבמקרה הרגיל ההלוואה עשויה להיות מותנית בהצגת ערבויות מצד הלווה שעשויות להיות גבוהות מסכום ההלוואה.

באמת הלוואה בערבות המדינה, מתקבלות ערבויות קטנות פי עשרה מן הרגיל וכך התכנית מרככת את התנאים הקשיחים לרוב של קבלת ההלוואה. 

בהתאם לצמצום הערבויות שמועיל מאוד למשקיעים, ישנו חיסכון רב בעבודה ביורוקרטית. בעוד שבאופן רגיל על המשקיע להמציא את כל המסמכים והעדויות עבור הערבויות הרבות כדי להציגן לבנק, ההליך ברובו נחסך ממנו כאשר הוא לוקח הלוואה בערבות המדינה.

המשקיע נדרש בהצגת ערבויות בשיעור נמוך בלבד והזמן היקר שמוקדש להתנהלות מול הבנק סביב ההלוואה מתקצר משמעותית. היעדר הביורוקרטיה המרובה הופך את ההליך כולו למזמין, נוח וקצר.

תנאים לקבלת הלוואות בערבות מדינה

 יש לציין שהתנאים הרגילים שבלקיחת הלוואה עדיין תקפים, ועל אף שהלווה אינו צריך להציג ערבויות בגובה ההלוואה שלו, עדיין יש לו צורך להמציא עדויות לכך שאין הליכים פורמליים שעשויים להיות מופעלים כנגדו וכך למנוע ממנו מלשלם את תשלומי ההחזר.

בין התנאים אפשר למנות מספר עדויות שעל הלווה להציג: שאינו מחזיק בחשבונות מעוקלים או בעלי חוב, שאינו מצוי בהליכים משפטיים, שאינו חייב כסף לרשויות המס ועוד.

בנוסף לכל אלה, ערבויות המדינה אינן מטפסות עד לשיעור של מאה אחוז והלווה יחויב בהצגת ערבויות השוות לשיעור הנדרש לו. 

הלוואות בערבות מדינה מהוות פתרון פשוט ונוח למשקיעים שמבקשים להקים עסק חדש או להרחיב עסק קיים. החיסכון בזמן ובביורוקרטיה הם יתרונות מהותיים שיקלו על כל אדם ויהפכו את הליך קבלת ההלוואה לזריז ובטוח.

מומלץ לקריאה: עסקים למכירה | הזדמנויות עסקיות | נדל"ן מסחרי

מיזוגים ורכישות

עסקים למכירה

גיוס אשראי

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות