בשונה מאנשים פרטיים שלא תמיד זקוקים לאשראי, רוב העסקים הינם צרכני אשראי אשר מנהלים את זרימת הכספים שלהם ואת תקציב העסק באופן שוטף עם האשראי של העסק.

על מנת לגייס אשראי מלכתחילה וגם כדי שהוא ישרת את האינטרסים שלכם בצורה מרבית, קבלו ארבעה טיפים מקצועיים לגיוס אשראי לעסקים.

צרו קשר עם הבנק טרם בקשת ההלוואה

כאשר בעל עסק ניגש לבנק על מנת לבקש אשראי ופקידי הבנק או מנהל הסניף עדיין איננו מכיר אותו, הרי שעבודתם של הפקידים נעשית קשה יותר. הם צריכים בעת ובעונה אחת להכיר את בעל העסק, להבין את אופן התנהלותו ולהגיע להכרעה בדבר מתן האשראי.

במידה והנכם מעוניינים לגייס אשראי מהבנק שלכם או של העסק שלכם, מומלץ לנהל בו את החשבון תקופה לפני כן, ליצור היכרות ויחסי עבודה עם העובדים והאחראים על מתן האשראי במקום כמה שיותר מוקדם.

כמו כן ייתכן ובמהלך הזמן שבו אתם מנהלים את חשבון הבנק תקבלו הצעה מהבנק למתן הלוואה עוד לפני שביקשתם.

כאשר הבנק מציע הלוואה מבלי שעדיין ביקשתם הדבר מהווה יתרון גדול מאשר בקשת הלוואה יזומה.

הכינו תכנית עסקית

על מנת לספק לגוף המלווה את כל המידע הפיננסי, הצטיידו מבעוד מועד בתכנית עסקית מפורטת.

ככל שגודל ההלוואה גדול יותר כך יש צורך גדול להשקיע בתכנית העסקית, להכין אקסלים, דו"חות וכל דבר שיכול להעיד על יכולתכם להחזיר את ההשקעה במסגרת זמן ההלוואה אותו אתם מבקשים.

כמו כן יש להגדיר בפני הגוף המלווה את צרכי ההלוואה ועדיף לפרטי פרטים.

אל תקבלו את ההצעה הראשונה

אשראי הינו מוצר שניתן להתמקח עליו ולהוריד ממנו חלק מהריביות. לעולם אל תוותרו על התמקחות על ההלוואה ובנוסף, מומלץ להשקיע את הזמן הדרוש ולבקש הצעות מחיר מכמה ספקים על מנת למצוא את ההלוואה הטובה ביותר בשבילכם. בנוסף, ניתן להתייעץ עם גופים או יועצים המומחים בגיוס כספים לעסקים.

גייסו הלוואה בערבות המדינה

במידה והנכם מנהלים עסק קטן או בינוני, ייתכן ואתם זכאים להלוואה בערבות המדינה.

הלוואות בערבות המדינה מתאפיינות בתנאים טובים וניתן לגייס סכומים לא מבוטלים, לעסקים בינוניים ניתן לגייס עד כשמונה אחוזים ממחזור המכירות בשנה הקודמת וזאת כאשר עסק בינוני מוגדר כעסק עם מחזור מכירות של עד כמאה מיליון שקלים.

כאשר מתאפשר, הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה יכולה לחסוך לבעלי העסקים הון רב או אף לאפשר לבעלי עסקים לקבל הלוואה כאשר גורמים אחרים מסרבים להם.

ראו: עסקים למכירה כאן >>

סגירת תפריט