ההחלטה למכור את העסק או החברה הינה החלטה משמעותית בעבור רבים שכן פעמים רבות זהו מקור ההכנסה העיקרי של האדם הפרטי ולאחר החלטה זו הינו עומד בפני פנייה לתחום עיסוק חדש.

השיקולים בעת מכירת העסק רבים, ישנם אנשים שמעוניינים למכור את העסק ברווח גבוה ומוכנים לחכות עד למציאת הקונה המתאים וישנם כאלו שרק מעוניינים למכור את העסק כמה שיותר מהר על מנת שיוכלו להמשיך בחייהם או אף למנוע הפסדים נוספים במקרים מסוימים. לפניכם ארבעה טיפים למכירת עסקים.

בדקו אפשרות של מכירה למתחרים

במידה והנכם נמצאים בשוק רווי מתחרים, ייתכן ותוכלו למצוא עסק אחר או מתחרה שיהיה מעוניין בקניית העסק שלכם. כאשר הנכם נמצאים בתחרות ישירה עם בעל עסק אחר, ייתכן וקניית העסק שלכם תהיה מהלך אסטרטגי בעבורו שכן הוא יוכל לחדור כך לקהל יעד חדש ולהרחיב את סל המוצרים שלו ומסיבה זו ייתכן ותוכלו להשיג מחיר מכירה ראוי בעבור העסק שלכם.

אפשרות נוספת הינה מכירת העסק או חברה למכירה למתחרים תוך כדי שמירה על תפקיד מפתח בעסק או בחברה לאחר רכישתה על ידי המתחרים ובצורה כזו תוכלו להמשיך לעבוד בתחום במידה ותהיו מעוניינים אך ללא הנטל של בעל העסק.

היעזרו באנשי מקצוע

מכירת עסקים הינה דבר מורכב ומכיוון שהעסקים מורכבים מגורמים רבים כמו נדל"ן, מחזור מכירות, עובדים, פטנטים ועוד, יש לבצע בדיקות מקיפות על שווי העסק.

בנוסף, לא תמיד פשוט למצוא את הקונה המתאים ובמיוחד כאשר הנכם מעוניינים במכירת העסק ברווח ולא במחירה חפוזה בהפסד, מומלץ לקבל ליווי מאנשי מקצוע, יועצים או מתווכי עסקים.

מתווך עסקים יכול להועיל לכם במציאת הקונה המתאים לעסק שלכם וגם בניהול המשא ומתן עם הקונה תוך שמירה על האינטרסים שלכם. מכיוון שמתווך עסקים עוסק מנוסה בתחום מכירת העסקים, ייתכן ותוכלו להשיג בעזרתו תנאים טובים יותר לעסקה.

הכינו את צוות העובדים למכירה

ככל הנראה בקרוב לא תהיו בעלי העסק יותר או שתהיו שותפים חלקיים בלבד ודבר זה משפיע רבות על התנהלות העסק.

מסיבה זו ייתכן ועובדי החברה ובוודאי שהבכירים שבהם יחושו מאוימים מפני העסקה הקרבה ולכן מומלץ להכינם, להבטיח לנסות לשמור את מקומם ולמנוע מצב שבו הינם מכשילים את העסקה.

פרסמו את העסק למכירה כהלכה

כמו בכל הליך מכירה, יש לשווק את המוצר הנמכר. הדגישו באזורים המפורסמים את חזקותיו של העסק אך השתדלו גם להעניק פרטים נוספים על מנת להימנע משיחות מרובות עם קונים לא רלוונטיים.

ראו גם הלוואות בערבות המדינה | גיוס אשראי >>

סגירת תפריט