תיווך עסקים הוא הפעולה של תיווך בין קונה למוכר.
בדומה לתיווך נדל"ן, המתווך הינו חלק מאוד פעיל בעסקה ותפקידו יכול לנוע בין כמה גורמים. ראשית, יכול המתווך להיות זה שמוצא את העסק בעבור הקונה לפי בקשותיו וכמו כן יכול המתווך להיות אמון גם על אחריות מכירת העסק כאמור, מציאת קונה לצורך השלמת העסקה.

כמו כן יכולים גם שני אנשים המעוניינים בקניית ומכירת עסק אחד לשכור את שירותיו של מתווך על מנת לתאם את העסקה ביניהם.

 

מתווך עסקים

 

מיהו מתווך העסקים

מתווך עסקים למכירה הינו בראש ובראשונה אדם בעל ידע עסקי רחב.
בשונה מתיווך נדל"ן, לצורך תיווך עסקים אין דרישה בחוק להסמכה או לימודים כלשהם ולכן יכול אדם להתחיל לעסוק בכך באופן עצמאי וספונטני לחלוטין כאשר תחילה הוא מתווך בין עסקים קטנים ועד לגדולים.

כמו כן כאשר אדם שוכר את שירותיו של מתווך עסקים לצורך מציאת עסק מתאים הוא מצפה גם שהאדם יהיה בעל ידע עסקי רחב כמו יועץ עסקי וכדומה. כמו בכל עסקת תיווך, תשלומו של מתווך העסקים נגזר מגודל העסקה ומתפקידו בה. כמו כן מתווך העסקים איננו מתווך רק בנושאים של קנייה ומכירה אלא גם אמון פעמים רבות על מציאת משקיעים ללקוחותיו ועוד.

 

כיצד תיווך עסקים עובד

כאשר אדם מעוניין בקניית עסק פעיל, הוא יכול לפנות למתווך עסקים מומלץ או מוכר על מנת לתווך את העסקה כמו כן יכול גם בעל עסק לשכור את שירותיו לצורך מציאת קונה לעסקים.

במקרה זה יפעיל המתווך את האמצעים הדרושים כמו קשרים, פרסום באינטרנט או בכל מדיה אחרת וכדומה לצורך מציאת הקונה או המוכר המתאים ללקוח שלו. כאשר מתווך העסקים אמון על מציאת עסק מתאים ובהתאם להסכם עם הלקוח, יבצע מתווך העסקים בדיקות מקיפות על העסק על מנת למצוא האם הינו מתאים ללקוח שלו בכל המובנים ואף ינהל את המשא ומתן אל מול מוכר העסק.

כאשר מתווך העסקים ממונה על מכירת עסק, כאמור, גם כן יפעיל את האמצעים הדרושים כמו פרסום וכו' לצורך מציאת הקונה וינהל את תהליך המכירה ואת ההסכמים עליהם חותמים הקונה והמוכר או המשקיעים ומקבלי ההשקעה ועוד.

כאשר ישנם קונה ומוכר המעוניינים בביצוע עסקה אך אינם מצליחים ליישב את הדברים או שמעוניינים בגורם מקצועי שיפקח על העסקה, יכולים השניים לפנות למתווך עסקים אובייקטיבי על מנת שיגשר ביניהם, יבצע את כל הבדיקות המקיפות ויפקח על העסקה.

 

במידה ויש ברשותכם עסק פעיל למכירה או שאתם בתהליך של חיפוש עסק לרכישה, צרו קשר עם אינסייט ישראל, חברה המתמחה בתיווך עסקים ומצאו את הלקוח או העסק המושלם.

 

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות