אנשים רבים מעוניינים בקניית עסקים קיימים בנתניה וזאת על מנת להימנע מהסיכונים הרבים שבפתיחת עסק חדש.

בנתניה קיימים עסקים רבים ועל ידי חיפוש באתרי המסחר לעסקים בלבד ניתן למצוא עסקים רבים בנתניה העומדים למכירה וגם כאלו בעלי וותק של עשרות שנים אך האם כדאי לקנות עסקים שמיועדים למכירה בנתניה?

היתרונות שבקניית עסקים בנתניה

לקניית עסק קיים יתרונות רבים על פני פתיחת עסק חדש. מפני שרק עשירית מהעסקים בישראל שורדים את השנה הראשונה, כאשר קונים עסק שקיים כבר כמה שנים עם מיתוג עסקי מנצח, ניתן להעריך שהמודל של העסק צלח את המשוכות הראשונות לפחות ועל ידי בחינת מאפייני העסק ניתן כבר מראש לדעת את רווחיות העסק.

כמו כן קניית עסק קיים מקנה לקונה העסק גם את המוניטין והמיתוג של העסק הקיים שכן במידה והשם איננו משתנה ציבור הקונים ממשיך להתייחס לעסק באותו האופן.

יתרון נוסף לקניית עסק קיים בנתניה הינו היכולת להתחיל בפעילות העסקית מבלי הצורך בתקופת שיפוצים ארוכה עד לפתיחת העסק והיכולת ליהנות מהכנסות כבר מהיום הראשון שבבעלות על העסק הקיים.

ראו עוד עסקים למכירה כאן >>

החסרונות שבקניית עסקים

לעומת היתרונות הרבים שבקניית עסק קיים, יש לבחון גם את החסרונות.

קניית עסק קיים בנתניה מחייבת במידה מסוימת את בעל העסק החדש להיצמד למודל ולאופי העסק הקיים וזאת במידה והעסק הנקנה הינו רווחי ובעל העסק מעוניין לשמור על פעילותו כפי שהיא.

חסרון נוסף הינו שלא תמיד ידע האדם את סיבות סגירת העסק האמתיות ולכן חשוב לבצע את כל הבדיקות המקיפות בקפידה וגם להיעזר במתווך עסקים מקצועי לצורך בדיקות אלו הכוללות גם את בדיקת המוניטין של העסק שכן גם הוא עובר אל הבעלים החדש של העסק.

איך עושים את זה נכון

מכיוון שעסק מורכב מגורמים רבים כמו עובדים, סחורה, קשרים, ספקים, מוניטין ועוד, מומלץ וצריך לבצע את כל הבדיקות המקיפות על עסק קיים טרם רכישתו.

בדיקות מקיפות אלו צריכות לכלול בדיקת כל הדו"חות של העסק, התכנית העסקית של העסק כפי שהיא קיום ותכנון לטווח הארוך.

על מנת לבצע את בדיקות אלו וגם על מנת לנהל את המשא ומתן לגבי קניית העסק הקיים בצורה הטובה ביותר, מומלץ להיעזר בשירותיו של מתווך עסקים מקצועי.

על ידי שכירת שירותיו של מתווך עסקים, יכול האדם ליהנות מהערכת שווי נכס מדויקת ובדיקת הצלחת העסק בהמשך תוך שמירה על האינטרסים הפרטיים שלו.

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות