אנשים רבים בוחרים לקנות עסק קיים וזאת על מנת ליהנות משלל היתרונות שטמונים בעסקה מסוג זה.

עסק קיים מאפשר ליהנות מהמוניטין שלו, ליהנות מקהל הלקוחות שלו והוא מאפשר לנו לדעת כמה העסק רווחי טרם קנייתו. בנוסף, במידה והעסק קיים לאורך שנים רבות, הסיכון שבקניית עסק קיים פחות במידה מסוימת מפתיחת עסק חדש שקשה לחזות האם יחזיק ויתפוס בשוק.

אנשים רבים מעדיפים להיעזר במתווכי עסקים לצורך השלמת העסקה וזאת על מנת להבטיח את הצלחתה ולקבל תנאים טובים בעסקה. אז מהי הדרך הטובה ביותר לתיווך עסקים?

בחרו במתווך עסקים מקצועי

בשונה מתיווך נדל"ן, על מנת לעסוק בתיווך עסקים אין צורך בהסמכה רשמית מין הממסד ומסיבה זו יש לבחור בקפידה את מתווכי העסקים איתם נעבוד.

ראשית, בדקו האם למתווך העסקים יש ניסיון בתחום תיווך העסקים שכן זה יכול להעיד על מתווך מוצלח אשר התנסה במגוון הצעות.

שנית, בקשו המלצות ממתווך העסקים שכן זה יכול להעיד על לקוחות שמרוצים משירותיו של מתווך העסקים ותזכו, מתווך עסקים טוב הינו כזה שלא ייעץ לכם לקחת כל עסקה אלא כזה המשרת את האינטרסים שלכם.

פנו אל מתווך העסקים בשלב מוקדם

מתווך עסקים איננו יכול רק לעזור לכם לצורך השלמת העסקה אלא הוא יכול גם להועיל במציאת העסק הקיים שמוצע למכירה.

כאשר הנכם שוכרים את שירותיו של מתווך עסקים, הוא ידע ויבין את כל המאפיינים שאתם מחפשים בעסק ומהם התנאים שאתם מעוניינים שיתקיימו בעסק בפועל על מנת שתהיו מרוצים ממנו.

בצעו בדיקות מקיפות

מכיוון שלקניית עסק קיים גם סיכונים, חשוב לבצע את כל הבדיקות המקיפות. מתווך העסקים יכול להועיל רבות במעבר על כל פרטי העסקה ועל העסק שעומד למכירה. על ידי ביצוע פעולות אלו ייתכן ותוכלו להיעזר במתווך העסקים על מנת לשפר את תנאי העסקה.

כך למשל כאשר מתגלה בבדיקה שעסק קיים עם מיתוג עסקי טוב אבל סובל מקשיים כלשהם, יכול הדבר להועיל להורדת מחיר העסקה מפני שהסיכון והעול שבקשיים מתגלגלים אל פני בעל העסק החדש.

משא ומתן וסגירת העסקה

משא ומתן לרכישת עסקים הינו נושא נפיץ וזאת מסיבות רבות. צד שלישי המנהל את המשא ומתן בין הצדדים יכול להועיל רבות להשלמת העסקה לשביעות רצונם של שני הצדדים.

לאחר השלמת העסקה מומלץ לאפשר לבעל העסק תקופת חפיפה עם עזרה במידה מסוימת מבעל העסק הישן על מנת להמעיט בעומס הרבה שבכניסה לניהול העסק.

עשוי לעניין אתכם: מידע אודות הזדמנות עסקית. הכנסו >>

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות